Kartal ve Pendik forumları Kartal sokaklarında 21 Kasım günü saat 10:00’da yapılacak olan mahkeme için çağrı yürüyüşü yaptı.  Kartal, Cevizli Tekel, Pendik Bosna Parkı, Yakacık, U. Mumcu ve Maltepe dayanışmalarının ortak aldığı kararla  20 Kasım Çarşamba günü saat 19:00’da Kartallı Kazım Meydanı’ndan başlayan yürüyüşle Mehmet Ayvalıtaşın 21 Kasım günü saat 10:00’da yapılacak olan mahkemesi için […]" /> .: İstanbul'un Özgür Sesi :. Kartal ve Pendik forumları Kartal sokaklarında 21 Kasım günü saat 10:00’da yapılacak olan mahkeme için çağrı yürüyüşü yaptı.  Kartal, Cevizli Tekel, Pendik Bosna Parkı, Yakacık, U. Mumcu ve Maltepe dayanışmalarının ortak aldığı kararla  20 Kasım Çarşamba günü saat 19:00’da Kartallı Kazım Meydanı’ndan başlayan yürüyüşle Mehmet Ayvalıtaşın 21 Kasım günü saat 10:00’da yapılacak olan mahkemesi için […]" />
Son güncellenme :21.11.2013 3:06

Reklam Alanı

Anasayfa > Kartal > Mehmet Ayvalıtaş İçin Adalete Çağrı

21.11.2013 Per, 3:06

tum_sayilarimiz

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Kartal ve Pendik forumları Kartal sokaklarında 21 Kasım günü saat 10:00’da yapılacak olan mahkeme için çağrı yürüyüşü yaptı. 

Kartal, Cevizli Tekel, Pendik Bosna Parkı, Yakacık, U. Mumcu ve Maltepe dayanışmalarının ortak aldığı kararla  20 Kasım Çarşamba günü saat 19:00’da Kartallı Kazım Meydanı’ndan başlayan yürüyüşle Mehmet Ayvalıtaşın 21 Kasım günü saat 10:00’da yapılacak olan mahkemesi için çağrı yapıldı.

“Hepimiz Mehmet’iz öldürmekle bitmeyiz, Faşizme karşı omuz omuza” sloganları atan faşizm karşıtı gruba Kartal sakinleri de alkışlarla destek verdi.

Mehmet Ayvalıtaş onurumuzdur pankartı taşıyan grup  Kartallı Kazım Meydanı’nda yaklaşık 250 kişiyken Kartal Meydanına gelindiğinde 400 kişiyi buldu. Meydana gelen kitle birde basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasının ardından Mehmet ayvalıtaş’ın abisinin yaptığı konuşmada “bu dava hepimizin davası biz adliye’ye sadece Mehmet için gitmeyecegiz. Gezi Parkı’nda ölen diğer devrim şehitleri içinde oradayız” diyerek herkesi 21 Kasım günü saat 10:00’da Kartal Adliyesi’nde yapılacak olan mahkemeye çağırdı.

Yapılan basın açıklaması ise şöyle:

Mayıs Haziran büyük halk direnişiyle milyonlarca insan AKP’nin gericilik,vurgunculuk ve savaş politikalarına karşı sokaklara döküldü. Başta Taksim Gezi  Parkı olayları olmak üzere İstanbul ‘un tüm mahalleleri , Türkiye’nin tüm illeri ‘’Hükümet İstifa’’ sloganları yla meydanları doldurdu. Direniş milyonları buldu.

Büyük halk direnişi karşısında meşruluğunu  yitiren AKP, halkı  caydırmak için direnişçilere gaz bombaları, plastik mermiler, tazyikli sular ve orantısız şiddet kullanarak saldırdı. Kiralık katili olarak kullandığı polislere direnişçilere kurşun sıktıran ,baltacılarıyla saldırtan AKP, binlerce kişiyi yaralayarak, onlarcasını öldürerek ve yüzlercesini tutuklayarak halkın gücünü bastırmak istemiş ancak başarılı olamamıştır.

Ethem sarısülük’ ü kurşunuyla vurduran, Ali İsmail Korkmaz’ın  canını döverek alan ,Ahmet Atakan’ı gaza boğarak öldüren, Medeni Yıldırım’ı barış yalanının gölgesinde tarayan, Abdullah Cömert’i gaz fişeğiyle kafasından vurarak katleden, Hasan Ferit Gedik’i uyuşturucu çetelerinin rantına kurban eden AKP iktidarı Mehmet Ayvalıtaş ‘ın katillerini himayesinde tutuyor.

Ülkenin geleceğine ve sokaklara dökülen milyonların direnişine, Ümraniye ‘ de ki mahallesinden katılan  Mehmet Ayvalıtaş, 2 Haziran gecesi kalabalığın ortasına dalan bir aracın şehit ettiği 20 yaşında bir Gezi direnişçisiydi. Kayıtlara trafik kazası olarak geçen Mehmet Ayvalıtaş ‘ın ölümüne neden  olan  çarpma sonucu Ayvalıtaş ‘ın kuzeni 17 yaşındaki Seyit Kartal da yaralanmıştı. Mehmet Ayvalıtaş‘ın  öldüğü  ve kuzeninin yaralandığı dava yarın 21 Kasım Perşembe Kartal Adliyesi’nde görülecek. Dava için herhangi bir keşif yapılmadı ve MOBESE kameralarında herhangi bir kayıt olmadığı ileri  sürüldü.

AKP zulmünü katmerlendirmeye devam ederken Mayıs-Haziran direnişini yaratan halk bu zulme katlanmayacağını gösterdi. 31 Mayıs’tan beri ‘’Hükümet İstifa’’ sloganlarıyla ayağa kalkan halk katillerin peşini bırakmayacak. Halkına gözü dönmüş şekilde saldıranlar, gençlerin canını alanlar, ülkeyi yönetme meşruiyetini yitirmişlerdir.

Halkın iradesi önünde hiçbir güç duramaz. Halkın demokratik direnişi bastırmak için  kan dökerek  insanlık suçu işleyenler, katliam girişimcileri, katilleri koruyanlar, en aşağılık yalanlarla zulmün üstünü örtmeye çalışanlar iktidarını kurtaramayacak ve halka hesap verecektir.

Bizler Gezi direnişinin mahallelerde forumlarıyla , dayanışma çalışmalarıyla yürütüyoruz. Kartal Dayanışması, Cevizli-Tekel  Dayanışması, Pendik-Bosna Dayanışması,Yakacık Dayanışması ,Uğur Mumcu Dayanışması ve Maltepe Dayanışması olarak yarın 09.15 ‘te Kartal Metro Adliye çıkışında buluşacağız. Tüm halkımızı Mehmet’in davasına Mehmet’in çağrısıyla çağırıyoruz. Mehmet Ayvalıtaş’ın katilleri hesap verecek ve bizlerde bu davanın takipçileri olacağız.

GEZİ ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR

MEHMET AYVALITAŞ ÖLÜMSÜZDÜR

KARTAL-CEVİZLİ TEKEL-PENDİK BOSNA- YAKACIK- UĞURMUMCU- MALTEPE DAYANIŞMALARI

 

HABER: Hazal Özgen

 

722 Toplam Okuma 3 Bugünkü Okuma
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
Category: Product #: Regular price:$ (Sale ends ) Available from: Condition: Good ! Order now!
Reviewed by on. Rating:

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.